https://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_white.png

Balık Burcu

ŞUBAT 19-MART 20
https://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/pisces.png
https://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/border_top_white.png
https://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/Balik.jpg
Olumlu Özellikleri

Mistik, Şair, merhametli, anlayışlı, hayal gücü kuvvetli ve yardımseverdir.

Olumsuz Özellikleri

Aşırı duyarlı, kolay dağılan ve aldatan ve aldatılandır.

Anahtar Sözcüğü ''Birliği Hissediyorum''

Su grubunun değişken niteliğini temsil eder. Hem değişken, hem su hem de son burç olarak döngünün sonunu temsil eder. Balık burcunda çözülme, dağılma, kaybolma vazgeçiş söz konusudur. Balık burcu ruhsal deneyimler yaşamak, fizikötesi dünyalara ulaşmak veya bir hapishane gibi gördüğü bedeninin sınırlarından kurtulmak için büyük bir istek duyar. Bu dünyanın değerlerine önem vermez dolayısıyla başkalarına yardım etmek için özverilerde bulunmaya her zaman hazırdır. Balık burcu diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen burçtur.

Duyarlı, acı gerçeklerden her zaman kaçan, biraz dünya dışı kişilerdir. Balık burcunun simgesindeki iki balık, çift karakteri simgeler. Bu kişiler diğer kişiler için bir bilmece gibidir. En ufak bir önemsiz konuyu bile gizli tutabilirler ama önemli konularda sırlarını da verebilirler. Balık kolektif bilinçdışıyla ilintili bir burçtur. Evrenin sembollerini okumaya, ve ustaca yaşamaya odaklaması gereken enerjisini genellikle ilk önce hayatını karıştırmak, dağıtmak, belirsizleştirmek üzere kullanır. Balık burcu kaçışın burcudur. Yapması gerekenleri yapmaktan ve burnunun ucundaki gerçeklerle uğraşmaktan kaçabilir. Daha çok içgüdüsel ve pasif davranışlara eğilimlidir. Yaratıcı fantezileri çok güçlüdür. Yardım etmeye ve fedakarlık yapmaya isteklidir. Ancak kendini kurban durumuna sokma eğilimi vardır. Bağımlı, kolay kandırılan, melankolik bir kişilik sergileyebilir. Açık ve objektif düşünmek onun için zordur. Aldatıcı hayallere dalabilir. Çok duyarlı yapısıyla karşılıksız sevgi ve özveri verebilir. Sınırsız bir empati ve anlayışı vardır. Büyüleyici, çekici, duygusal ve zariftir. Ancak ilişkilerinde sınır koyması zordur. Aşırı duyarlı, kırılgan hatta mazoşist olabilir.

Balık Burcu Meslekleri

Yardım ve özveri gerektiren meslekler, Danışmanlık, Sinema, Müzik, Sanat Dalları

Haritanızda Balık burcunun yönettiği evde, çok hassas, duygusal ve fedakâr davranabilirsiniz. Dış etkilere en açık olduğunuz evdir.

https://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/astrobeyaz-footer.png
ASTROLOJİ EĞİTİM EVİ