http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_white.png

Yay Burcu

KASIM 22-ARALIK 21
http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/sagittarius.png
http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/border_top_white.png
http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/Yay.jpg
Olumlu Özellikleri

Neşeli, yardımsever, iyimser, samimi ve maceraperesttir.

Olumsuz Özellikleri

Patavatsız, kaba ve fanatiktir.

Anahtar Sözcüğü ''İdrak Ediyorum''

Yay burcunun değişkenliği ona büyük bir esneklik getirir. Yay burcunun hayat amacı, hayatın anlamanı keşfetmektir. Bunu yabancı kültürlere seyahatlerde deneyimleyerek yapar. Bu geziler ve kendini derinlemesine tanıma çabaları sayesinde içindeki ufukları da genişletir. Yay burcunun dinsel inançları derindir. Yaradılışın yüce bir amacı olduğunu düşünür. Adalet duygusu gelişmiştir. Yüksek değerler tarafından yönetilir. Bazen aşırı önyargılı ve kibirli bir davranışı benimseyebilir.

Her zaman doğru olduğuna ve haklı olduğuna dair inancı fanatizme dönüşebilir. Oysa Yay burcunun geliştirmesi gereken hoşgörüdür. Hiçbir şekilde kısa yoldan yargıya varmamayı ve diretmemeyi öğrendiğinde hayatı zevkli bir yolculuğa dönüşebilir. Başarı ve eylemden büyük zevk alır. Heves, esinlenme ve iyimserlik duygusu yüksektir. Saygı, sevgi ve insanlığa ve Tanrıya hürmet duygusuyla yol alır. Öğrenim görmek, okumak, yüksek eğitim, yüksek hedefler onun için çok önemlidir. Bir tür filozoftur. Özgürlük ihtiyacı çok yüksektir.

Ortak amaçları ve idealleri için ortağıyla çalışmayı sever ancak araya mesafe koyabilir. Yay burcu ateş elementine ait olduğu için içgüdüseldir. Düşünerek değil, hissederek hareket eder. Sınıf bilinci çok gelişmiştir.

Yay Burcu Meslekleri

Yabancı ülkeler ile ilgili işler, Dış Ticaret, Diplomat, Din, Filozof, Ruhsal Danışmanlar

Haritanızda Yay burcunun yönettiği evde, daha cesur, girişken, iyimser ve maceracı olabiliriz. Bu alan büyümek istediğimiz ve risk alabildiğimiz alandır.

http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/astrobeyaz-footer.png
ASTROLOJİ EĞİTİM EVİ