http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_white.png

Oğlak Burcu

ARALIK 22-OCAK 19
http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/capricorn.png
http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/border_top_white.png
http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/Oglak.jpg
Olumlu Özellikleri

Sorumlu, disiplinli, güvenilir, idareci ve tedbirlidir.

Olumsuz Özellikleri

Karamsar, aksi, mesafeli ve soğuktur.

Anahtar Sözcüğü ''Şekillendiriyorum''

Toprak elementinin öncü burcudur. Toprak elementi olduğundan toprak konusunda, sahip olduğu değerler, para, iş ve kariyer konularında öncü kişiliğini ortaya çıkarır. Bu burcun temel konusu kendisine hedefler belirleyip, bu hedeflere doğru adım adım ilerlemek, kendini gerçekleştirmek, kendi doğasını toplumsal kimliğiyle birleştirmektir. Disiplin, kararlılık ve görev duygusu, kanun ve düzeni, standartları ve yapıları desteklemek karakteristik özellikleridir.

Dış dünyada saygın ve güçlü olmak onlar için çok önemlidir. Bu sebeple maddi dünyaya önem verirler. Bir hedef belirleyip yılmadan çalışabilir. Ancak bu durumda esas kendi hedefine mi yoksa toplumun gözü önünde görünmek istediği saygın modele göre mi davrandığını saptamak durumundadır. Çünkü o genellikle toplum tarafından ondan beklenenleri ön plana çıkartıp kendisini geri plana çekebilir. Eğer ekonomik açıdan güvencede değilse, prestijli bir statüsü yoksa huzursuz ve mutsuz olabilir. Duygularını ve davranışlarını kesin bir çizgiyle ayırabilir. Mesafeli, kapalı, donuk, merhametsiz ve düşüncesiz görünebilir. Bazen de aşırı duygusal, depresif ve melankoliktir. Sınırlarını açıkça belirler. Duyarlılığı kontrollü ama güçlüdür. Yavaş yavaş, duraksayarak açılır ama açıldıktan sonra sadık, güvenilir, görev sahibi ve sorumlu olur.

Oğlak aynı zamanda otoriteyi temsil eder. Toplumda kabul edilen otorite figürleri ne ise o modellerde yer almayı tercih edebilir. Oysa yapması gereken kendini gerçekleştirip, kendi hayatının otoritesi olabilmektir. Bunu başarabilirse başkalarının hayatını da kontrol etmeye ve onların hayatının otoritesi olmaya başlar.

Oğlak Burcu Meslekleri

Toplum yaşamında sorumluluk taşıyan konumlar, Devlet Yetkilileri, Emlak, İnşaat, Toprak İşleri

Haritanızda Oğlak burcunun yönettiği evde, disiplinli, kuralcı, ciddi ve kararlı tavırlar sergileyebilirsiniz. Planlı ve organize olduğunuz yaşam alanıdır.

http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/astrobeyaz-footer.png
ASTROLOJİ EĞİTİM EVİ