http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/border_bottom_white.png

Koç Burcu

MART 21-NİSAN 19
http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/aries.png
http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/05/border_top_white.png
http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2019/01/Koc.jpg
Olumlu Özellikleri

Cesur, girişimci, lider, savaşçı, başkalarına heves veren, ateşleyen, kolay anlayan, çabuk davranan, dürüst ve kararlı, inançlı, enerjiktir. Olayları başlatan ve bitiren taraftır.

Olumsuz Özellikleri

Kaba veya fanatik, patavatsız, fazla çocuksu, egoist, başkalarının duygularına duyarsız, dikkatsiz, çabuk öfkelenen, önyargılı, serttir.

Anahtar Sözcüğü ''Ben Varım''

Koç burcunun temel konusu egonun geliştirilmesi, insanın iradesini kabul ettirmesi ve dünyayı fethetmektir. Koç, aceleci, güçlü iradeli, düşüncesizce hareket eden erkeksi gücü simgeler.

Mars tarafından yönetilir. özellikleri, hareketlilik, faaliyet, inisiyatif alma, sabırsızlık ve yorulmaksızın öne fırlamaktır. Koç insanı cüretkar ve dürüsttür. Sıcak ve tasasızdır. Yetişkinlik çağında bile sempatik bir çocukluk taşır. Çok iyimserdir. Koç genellikle anı yaşar, geçmişi düşünmez.

Güneşi koçta olan bir insan, bir kişilik oluşturma süreci içindedir ve bütün enerjileri ben-merkezli ve kendine yöneliktir. Liderdir. Fakat koçun liderliği yol açmak anlamındadır. Öncü olduğu için yeni projeleri başlatmaya çok isteklidir, fakat sabırsızlık nedeniyle çabuk vazgeçer başlatır ve hemen başka proje peşine gider. Girişimleri uzun ömürlü ve kalıcı olmaz. Her şeyin hemen olmasını ister. Düşüncesiz davranışları ile çevresine zarar verebilir. Koç insanı kendi bildiğini okur, diğerlerinin ne düşündüğüne aldırmaz. Olgun çağında bile yeni kavrayışlar keşfedebilir.

Koç Burcu Meslekleri

Cerrah, Sporcu, Yönetici, Polis, Asker

Ateşle çalışmayı içeren teknik meslekler ve zanaatlar, metal işlemeciliği ile ilgili işler. Araba yarışçılığı, pilotluk gibi risk içeren meslekler. Öncü ruh ve cesaret gerektiren tüm meslekler uygundur. Savaşçı ruhu nedeniyle büyük kahramanlar ve komutanlar, liderler çıkabilir. Ancak bencil yapısı nedeniyleyıkıcı ve bozguncu, saldırgan insanlar da çıkabilir. Dik başlı ve inatçıdır.

Haritanızda Koç burcunun yönettiği evde cesur, girişken, iyimser davranıp riskli ve çocukça eylemlerde bulunabilirsiniz.

http://astrogun.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/astrobeyaz-footer.png
ASTROLOJİ EĞİTİM EVİ